ONICO Warszawa wicemistrzem Polski!

wicemistrzowie.jpg

Siatkarze ONICO Warszawa odnieśli historyczny sukces. Po raz pierwszy w historii warszawskiego klubu możemy pochwalić się medalem mistrzostw Polski i od razu jest to srebrny krążek. To również pierwszy medal w stolicy od 23 lat kiedy podobnie jak ONICO Warszawa drugie miejsce w lidze wywalczyła siatkarska sekcja Legii Warszawa. 

Ten sezon był prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem dla stołecznych kibiców. W tym roku w Warszawie mieliśmy dosłownie wszystko: spektakularne transfery, problemy kadrowe, gorzkie porażki i niesamowite zwycięstwa, a przede wszystkim walkę do ostatniego punktu. Od początku sezonu drużyna miała jasny cel: awans do fazy play-off. Po wspomnianych wcześniej transferach Bartosza Kurka oraz Nikołaja Penczewa ambicje wzrosły, a w Warszawie po 23 latach ponownie wybrzmiało magiczne słowo, które koniec końców okazało się proroczym: medal. Pewnie rozegrana runda zasadnicza, której konsekwencją było drugie miejsce oznaczała walkę w półfinale ze zwycięzcą pary Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów. Z pojedynku drużyn z olbrzymimi tradycjami siatkarskimi górą wyszli Jastrzębianie, a ONICO Warszawa musiało poradzić sobie nie tylko z drużyną z południa, ale także z własnymi problemami kadrowymi. Tuż przed meczem kontuzja pleców wykluczyła z gry Bartosza Kurka, którego zgodnie z zasadami transferu medycznego miał zastąpić Maciej Muzaj. Transfer po kontrowersyjnej decyzji został jednak zablokowany, a na dodatek w przegranym, pierwszym starciu półfinałowym kontuzji stawu skokowego doznał Bartosz Kwolek. Kiedy wszyscy spisywali ONICO Warszawa na straty nasi zawodnicy ponownie udowodnili, że walka do końca i charakter to coś co na stałe wpisało się w tożsamość zespołu. Wygrane mecze w Jastrzębiu i Warszawie sprawiły, że mieliśmy już to o czym tak bardzo marzyliśmy: medal Mistrzostw Polski. W starciach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle miało się rozstrzygnąć czy będzie to złoto czy srebro. ONICO Warszawa nie spoczęło na laurach - pierwszy mecz wyjazdowy to koncertowa gra naszych zawodników, który ostatecznie po niesłusznej, jak się potem okazało, decyzji sędziego zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Kolejne mecze w Warszawie i w Kędzierzynie również padły łupem zeszłorocznych finalistów i ostatecznie ONICO Warszawa zajęło drugie miejsce w tym sezonie ligowych rozgrywek. Warto przypomnieć wszystkich, którzy przyczynili się do tego historycznego sukcesu:

Wicemistrzowie Polski 2018/2019:

Kapitan drużyny - Antoine Brizard, Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Konrad Buczek, Maciej Muzaj, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Graham Vigrass, Bartosz Kurek, Sharone Vernon-Evans, Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski, Damian Wojtaszek, Jan Nowakowski, Nikołaj Penczew oraz Łukasz Wiese, Bruno Romanutti i Rafael Araujo.

Sztab szkoleniowy:

I trener - Stephane Antiga, II trener - Fabio Storti, trener przygotowania fizycznego - Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta - Robert Kozłowski, statystyk - Bartosz Kaczmarek, kierownik drużyny - Jakub Korpak, lekarz - Grzegorz Adamczyk

Panowie, dziękujemy za wszystkie piękne chwile w tym sezonie!

Fot.: Jakub Ćmil