Historyczny wynik ONICO Warszawa

ONICO Warszawa Playoffy.jpg

20 marca 2019 roku siatkarze ONICO Warszawa rozegrali ostatni mecz rundy zasadniczej sezonu PlusLigi. Nasi zawodnicy podejmowali u siebie drużynę Chemika Bydgoszcz, z którym pewnie rozprawili się w trzech szybkich setach. Mimo, że ten mecz nie miał żadnego wpływu na sytuację w tabeli to Warszawianie świętowali nie tylko zwycięstwo nad siatkarzami znad Brdy. Właśnie tego dnia oficjalnie w historii ONICO Warszawa zapisała się nowa karta. Warszawski klub po raz pierwszy w całej swojej ponad stuletniej historii znalazł się w półfinale ligowych rozgrywek.

Wyniki tegorocznych rozgrywek od początku pozwalały myśleć o najwyższych celach, a jakość drużyny wzrosła wraz ze spektakularnymi transferami Bartosza Kurka i Niko Penczewa. Od grudnia kiedy nowi zawodnicy dołączyli do ONICO Warszawa zespół oddał tylko jeden mecz ligowy ze Skrą Bełchatów - po heroicznym boju stołeczni przegrali u siebie 2:3. Ważnym aspektem, który może mieć decydujący wpływ na koniec sezonu jest także chemia w zespole. Mimo ogromnych nazwisk i indywidualności widać, że zawodnicy ONICO świetnie się czują ze sobą, a atmosfera, którą zbudowali w okresie całego sezonu owocuje dobrymi wynikami. To bardzo ważny element, który wyróżnia najlepsze drużyny od tych tylko dobrych i to między innymi tym elementem udało się dokonać czegoś historycznego. 

Wejście do półfinału to ogromny sukces i cel klubu na ten sezon, ale przecież jeszcze nie czas na podsumowania! Przed nami jeszcze co najmniej dwóch rywali, w tym półfinałowy, który zostanie wyłoniony z pary Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Mimo, że to Jastrzębianie zakończyli sezon wyżej w tabeli PlusLigi to eksperci stawiają w tym pojedynku na Skrę. Kto będzie naszym rywalem w półfinale? O tym przekonamy się najwcześniej 30 marca. Tymczasem nasi zawodnicy w ramach przygotowań do tego pojedynku zmierzą się dzień wcześniej na neutralnym, częstochowskim terenie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze z opolskiego także czekają nas swojego półfinalistę w związku z czym obie drużyny uznały, że włączą w swój plan treningowy mecz sparingowy z udziałem kibiców. Serdecznie zapraszamy - bilety do kupienia na stronie: 

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/onico-warszawa/?partner=onico

Fot.: PressFocus