Bartosz Kurek zawodnikiem ONICO Warszawa

3027_1544128061383.jpg

6 grudnia 2018 roku to wyjątkowa data dla warszawskiej siatkówki. MVP Mistrzostw Świata 2018, najlepszy siatkarz Europy 2018 oraz Mistrz Europy 2009 - Bartosz Kurek dołączył do zespołu ONICO Warszawa jako wolny zawodnik.

Bartosz Kurek występuje na pozycji atakującego chociaż w swojej karierze przez długi czas był także przyjmującym. Reprezentant Polski ma na swoim koncie występy w takich klubach jak Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Dinamo Moskwa czy Lube Banca Macerata. Ostatnim klubem w jakim występował nasz nowy zawodnik była Stocznia Szczecin, z którą 29 listopada rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron stając się wolnym zawodnikiem.

W tym sezonie nasz nowy atakujący może pochwalić się imponującym dorobkiem 146 punktów w ośmiu meczach. Składa się na to osiem asów serwisowych, 17 bloków i 121 punktów z ataku, w którym zanotował ponad 50% skuteczność.

Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele - powiedział prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.

Najbliższą okazją do zobaczenia w akcji najlepszego zawodnika na świecie będzie domowy mecz ONICO Warszawa z zespołem Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 20:30.

Bilety do zakupienia na stronie internetowej klubu www.onicowarszawa.pl oraz www.ebilet.pl.

Fot. PressFocus