Aktywne wakacje Fundacji ONICO

40768250_688290464872163_7695328019895812096_n.jpg

Letnie miesiące roku to czas wakacji i odpoczynku. Fundacja ONICO postanowiła jednak wykorzystać ten czas aktywnie, podejmując wiele inicjatyw w jednym z najważniejszych dla niej celów: pomocy potrzebującym dzieciom.

Wszystko zaczęło się już z początkiem lipca, kiedy razem z wakacjami ruszyła druga edycja „słONICOwych wakacji”. Zeszłoroczny sukces akcji, w której uczestniczyło wiele domów dziecka z całej Polski, podwójnie zmotywował nas do działania, w efekcie czego w lipcu i w sierpniu w całodniowych wycieczkach na terenie Warszawy uczestniczyli podopieczni Domów Dziecka z Radoryża Smolarnego, Radzynia Podlaskiego, Janowa Podlaskiego i Tuligłów. Prawie setka dzieci zwiedziło najważniejsze punkty i obiekty Warszawy, w tym między innymi największy stadion w Polsce – PGE Narodowy, Centrum Nauki Kopernik oraz warszawskie ZOO.

Sierpień był z kolei sportowym miesiącem, bowiem razem z drużyną siatkarską ONICO Warszawa i Aktywną Warszawą nie tylko uczyliśmy grać w siatkówkę plażową, ale także przygotowaliśmy „słONICOwy kącik”, w którym na najmłodszych uczestników akcji „Lato w mieście z ONICO Warszawa” czekały wolontariuszki z balonami, malowaniem twarzy a także gry i zabawy dla dzieci.

Z kolei we wrześniu znów zawitaliśmy na PGE Narodowy. 2 września Fundacja ONICO wzięła udział w pikniku rodzinnym „Odważ się być zdrowym na PGE Narodowym” gdzie promowaliśmy zdrowy i sportowy tryb życia. „SłONICOwy kącik” podczas wydarzenia współtworzyli z nami reprezentanci klubu ONICO Warszawa wraz z prezesem Piotrem Gackiem.

Zdecydowanie tegoroczne wakacje upłynęły nam bardzo intensywnie, a to przecież jeszcze nie koniec! Już w październiku rusza kolejny sezon PlusLigi, a wraz z nim nasza obecność na domowych meczach ONICO Warszawa oraz inne inicjatywy podejmowane na rzecz dzieci, ponieważ wiemy, że darując potrzebującym cząstkę siebie, zyskujemy wielokrotnie więcej.