ONICO nominowane do nagrody „Byki i niedźwiedzie”

byki.jpg

Już po raz drugi ONICO zostało nominowane do nagrody „Byki i niedźwiedzie” w kategorii spółka roku z rynku NewConnect. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet".

Według „Parkietu” biorąc pod uwagę indeks NCIndex, który spadł o 9,23%, zeszły rok dla inwestorów na rynku NewConnect nie był specjalnie udany. Kilka firm jednak z pewnością zasługuje na uwagę.

Jak uzasadnili swój wybór autorzy konkursu „ONICO jest jednym z największych w Polsce importerów oleju napędowego i autogazu. Jak na spółki notowane na NewConnect osiąga wyjątkowo wysokie wyniki. Wprawdzie w ubiegłym roku spadły, ale 2,8 mld zł przychodów i 25,7 mln zł zarobku nadal robi duże wrażenie.”  Oprócz ONICO w kategorii spółka roku z rynku NewConnect nominowane zostały także: LUG, MedApp oraz Aforti Holding.

Redakcja „Parkietu” już po raz 24. rozda „Byki i Niedźwiedzie”, najstarsze i najważniejsze nagrody przyznawane corocznie najlepszym spółkom giełdowym oraz instytucjom i organizatorom rynku kapitałowego przez Gazetę Giełdy Parkiet. Statuetki mają na celu wyróżnienie, a tym samym promowanie instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania rynku kapitałowego.