ONICO Gdynia Półmaraton – 3 dni do startu

W najbliższą niedzielę ponad 7 tysięcy biegaczy z 24 krajów stanie na starcie przy skwerze Kościuszki w Gdyni aby zmierzyć się z dystansem 21 km i 97,5 m podczas ONICO Gdynia Półmaraton.

Chabowski, Kimaiyo, Nowakowska i Oigo to tylko część nazwisk elity sportowej, która już za 3 dni stanie na starcie ONICO Gdynia Półmaratonu. Piętnastoosobową grupę najlepszych biegaczy tworzy sześć kobiet oraz dziewięciu mężczyzn z całego świata. Listę otwiera Hillary Kiptum Kimaiyo - zwycięzca ONICO Gdynia Półmaratonu z 2016 i 2017 roku. Rekord życiowy Kenijczyka wynosi 1:01:05. Najlepszą życiówką wśród pań, które wystartują w Gdyni może się pochwalić Christine Moraa Oigo. Jej rekord życiowy wynosi 1:11:32. Na starcie nie zabraknie także czołowych polskich biegaczy, czyli Dominiki Nowakowskiej oraz Marcina Chabowskiego. Ich rekordy na dystansie półmaratonu to odpowiednio 1:12:37 oraz 1:02:26.

W 2017 roku, w ONICO Gdynia Półmaratonie zwyciężył Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, który wbiegł na metę z czasem 1:02:55. Najszybszy z Polaków był Tomasz Grycko. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marokanka, Fatiha Benchatki, która wynikiem 1:12:23 ustanowiła kobiecy rekord trasy gdyńskiego półmaratonu.

Dystans półmaratonu będzie można pokonać nie tylko indywidualnie, ale też wspólnie z rodziną czy znajomymi – w formie sztafety. W sobotę, 17 marca, odbędą się natomiast biegi dla dzieci. Do pokonania, zależnie od wieku, będzie od 250 metrów do 2 kilometrów.

ONICO Gdynia Półmaraton po raz drugi znalazł się w gronie prestiżowych biegów ulicznych na świecie uzyskując certyfikat IAAF Road Race Bronze Label. To potwierdzeniem wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego gdyńskiej imprezy. Na całym świecie certyfikat IAAF Road Race Label posiada niecała setka biegów. Natomiast już w 2020 roku, decyzją Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) Gdynia stanie się gospodarzem Mistrzostw Świata w Półmaratonie – jednej z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie.

Siatkarze ONICO Warszawa zapraszają na ONICO Gdynia Półmaraton:

 

Załączniki

Zapowiedź.mp4
Zapowiedź.mp4