Francuski pojedynek w hicie kolejki!

Już dzisiaj we wtorkowy wieczór o godzinie 19.00 na Torwarze rozegra się hit 23 kolejki PlusLigi. ONICO Warszawa podejmie u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, aktualnego mistrza polski i lidera ligowej tabeli.

To będzie szlagierowe spotkanie nie tylko ze względu na wspaniałą dyspozycję obu drużyn, ale również pojedynek dwóch francuskich rozgrywających. Benjamin Toniutti po stronie kędzierzynian to klasa światowa, co wielokrotnie udowadniał zostając między innymi MVP PlusLigi, co zdarza się rzadko wśród rozgrywających. Filigranowy zawodnik (183 cm wzrostu) to przede wszystkim spryt i pomysł na grę, który gubi nawet najlepszych przeciwników. W dodatku „Totti” nie boi się korzystać ze swoich środkowych nawet w najtrudniejszych sytuacjach, co czyni go jeszcze bardziej nieprzewidywalnym. W dzisiejszym meczu twarde warunki postarają się mu postawić Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk, który prawdopodobnie zastąpi kontuzjowanego Jana Nowakowskiego. Z drugiej strony siatki w zespole warszawian wystąpi Antoine Brizard – 24-letni rozgrywający szykowany na zastępcę Toniuttiego w kadrze Francji. Antoine to zawodnik o zupełnie innej charakterystyce gry – jest wysoki, woli raczej uporządkowaną grę, często punktuje atakiem, a jego atutami są silna zagrywka i wysoki blok. Mimo, że to jego pierwszy sezon poza Francją, Brizard świetnie odnalazł się w naszej lidze, co znajduje potwierdzenie w statystykach. Jest 7. w ligowym rankingu pod względem punktowych bloków oraz 3. pod względem ilości asów serwisowych. To imponujące wyniki, szczególnie jeśli mowa o rozgrywającym.

Mimo wszystko w roli faworytów starcia stawiani są siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy mają duże doświadczenie w meczach o wysoką stawkę, a dodatkowo kontuzje wykluczyły ważnych zawodników ONICO Warszawa. W meczu z kędzierzynianami nieobecni będą Bartosz Kwolek, Sharone Veron-Evans oraz Jan Nowakowski. Jednak ONICO się nie poddaje. Gramy we własnej hali nie bez powodu nazywanej „Twierdzą Torwar”, w której przegrane mecze należą do rzadkości. Nawet w ostatnim meczu z kielczanami nasi siatkarze wychodzili z beznadziejnych sytuacji. Duża w tym zasługa „siódmego zawodnika” jakim są kibice, a w dzisiejszym starciu potrzebujemy go jeszcze bardziej!

Przyjdź i wspomóż naszych siatkarzy!

Bilety do kupienia w linku: https://onicowarszawa.pl/bilety-eventim/

Fot. Jakub Ćmil

Jesteś dziennikarzem?

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych informacjach dla Mediów

Subskrybuj kanał RSS

subskrybuj informacje dla mediów

Subskrybuj