Finał Pucharu Polski 2018

Podobnie jak w latach ubiegłych Wrocław gościć będzie najlepsze drużyny PlusLigi, które zagrają w Finale Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018! Tegoroczna edycja Pucharu Polski będzie wyjątkowa szczególnie dla Stołecznych, bowiem po raz pierwszy w historii ONICO Warszawa zagra w półfinale tych rozgrywek.

ONICO Warszawa w ćwierćfinale podejmowała zespół Jastrzębskiego Węgla. Pięciosetowy mecz, pełen emocji i zwrotów akcji zakończył się po myśli ONICO. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Antoine Brizard.

W półfinałowym pojedynku przeciwnikiem stołecznej drużyny będzie zespół PGE SKRA Bełchatów, która w ćwierćfinale pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

W drugim półfinale zmierzą się: lider Plus Ligi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz szósta drużyna tych rozgrywek, Trefl Gdańsk.

Zarówno ZAKSA jak i Trefl Gdańsk w swoich ćwierćfinałowych meczach pokonali swoich rywali 3:0. Mistrz Polski podejmował APP Krispol Września, natomiast Trefl Gdańsk zagrał z Stal AZS PWSZ Nysa.

 Zwycięzcy półfinałów zagrają w wielkim finale.

Półfinałowe mecze Pucharu Polski rozegrane zostaną w sobotę 27 stycznia, natomiast finał w niedzielę 28 stycznia. Rozgrywki zostaną rozegrane w Hali Stulecia we Wrocławiu.

 

fot. PressFocus

Jesteś dziennikarzem?

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych informacjach dla Mediów

Subskrybuj kanał RSS

subskrybuj informacje dla mediów

Subskrybuj