Czy ONICO wygra dziewiąty mecz z rzędu?

W sobotę 13 stycznia o godz. 20.00 na warszawskim Torwarze rewanżowy mecz 17. kolejki Plus Ligi rozegrają siatkarze ONICO Warszawa oraz Trefla Gdańsk.

Pierwsze spotkanie w gdańskiej ERGO Arenie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy, a zdecydowaną gwiazdą tej batalii był środkowy Piotr Nowakowski – wieloletni zawodnik reprezentacji Polski, który w meczu ze stołecznymi zdobył aż 13 punktów. Po drugiej stronie siatki stanie Andrzej Wrona, który w ostatnich dwóch meczach prezentuje świetną formę. Co ciekawe obaj zawodnicy są dobrymi kolegami i grali razem aż w trzech klubach: KS Metro Warszawa, Legii Warszawa oraz AZS Częstochowa. Tym razem jednak nie będzie miejsca na sentymenty, bowiem obie drużyny walczą o cenne miejsce w pierwszej szóstce grającej w fazie play-off. Innym pojedynkiem na który warto będzie zwrócić uwagę będzie rywalizacja młodych przyjmujących dwóch drużyn: Artura Szalpuka oraz niezwykle skutecznego ulubieńca warszawskich kibiców – Bartosza Kwolka. Obaj w swoich juniorskich czasach stanowili podstawy reprezentacji Polski, a Artur Szalpuk zdołał nawet zadebiutować w seniorskiej kadrze. Coraz głośniej i odważniej mówi się także o powołaniu dla Bartosza Kwolka, który świetnie poczyna sobie w ligowych rozgrywkach.

Jak będzie wyglądało sobotnie spotkanie? Przewidywania ekspertów stawiają ONICO Warszawa w roli faworytów jednak należy pamiętać, że to ich trzeci mecz w ciągu tygodnia, gdzie poprzednie dwa kończyły się po pięciosetowych maratonach. Miejmy jednak nadzieję, że wymagające przygotowania i treningi w czasie przerwy świątecznej jakich doświadczyli nasi zawodnicy zaprocentują, a my będziemy się cieszyć z dziewiątego zwycięstwa z rzędu.


Jakim wynikiem skończy się sobotni mecz naszych zawodników? Kto zostanie gwiazdą meczu na Torwarze? Przyjdź na Torwar i zobacz to na własne oczy! Bilety dostępne na stronie Eventim.

Transmisję z meczu przeprowadzi także telewizja Polsat Sport oraz Ipla.tv

fot. Jacek Wójcikowski