Noworoczny maraton ONICO Warszawa

Początek 2018 roku to prawdziwy maraton dla zawodników ONICO Warszawa. W sobotę w hali Torwar ich rywalem będzie Łuczniczka Bydgoszcz, następnie cztery dni później zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem, a w kolejny weekend gościć będą drużynę Trefla Gdańsk.

2017 rok zakończył się znakomicie dla warszawskiej drużyny, która pokonała u siebie Cerrad Czarni Radom 3:1. Wygrana była dla podopiecznych Stephane’a Antigi szóstym ligowym zwycięstwem z rzędu, który rozpoczęli jeszcze w listopadzie wygraną z Aluronem w Zawierciu.

ONICO Warszawa udało się na koniec roku uplasować na trzeciej pozycji w lidze. Natomiast podopieczni Jakuba Bednaruka zakończyli pierwszy etap sezonu na 14. pozycji. Za przewagą stołecznej drużyny przemawia także wynik ostatniego spotkania w Bydgoszczy, który zakończył się zwycięstwem warszawskiej drużyny 3:0. Dla trenera Łuczniczki będzie to powrót na dobrze znaną halę, w której występowal zarówno w roli zawodnika, jak i pierwszego trenera warszawskiej drużyny w latach 2012-2017.    

Siatkarze ONICO zmierzą się z Jastrzębskim Węglem w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski cztery dni po meczu z Łuczniczką. Inżynierowie w tym sezonie wygrali już 3:0 w lidze z ekipą ze Śląska, ale to spotkanie powinno być zdecydowanie trudniejsze. Zawodnicy z Jastrzębia po słabszym okresie, zaczęli grać dużo lepiej. Na pochwałę zasługuję Kubańczyk Salvador Hildalgo Oliva, który był najlepszym zawodnikiem ligi w ubiegłym sezonie. Mecz w hali Torwaru odbędzie się w najbliższą środę o godz. 20.30.

W kolejny weekend ONICO Warszawa gościć będzie drużynę Trefla Gdańsk. W dalszej części miesiąca ekipę Stephane’a Antigi czeka jeszcze ligowy mecz z GKS-em Katowice oraz w wypadku wygranej z Jastrzębskim Węglem, turniej finałowy Pucharu Polski.

Najbliższe, sobotnie spotkanie z Łuczniczką Bydgoszcz rozpocznie się o godzinie 14:45. Wszystkich kibiców ONICO Warszawa zapraszamy do hali Torwar aby wspierać naszą drużynę w siódmej wygranej z rzędu.

Bilety do kupienia tutaj: https://onicowarszawa.pl/bilety-eventim/