Przegląd najważniejszych informacji z rynku 5.03 – 12.03

paliwa.pl - Fundusz Niskoemisyjnego Transportu wprowadzi opłatę emisyjną

Ministerstwo Energii przygotowało nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw, która tworzy Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz przewiduje dodatkowe środki na walkę ze smogiem dla NFOŚiGW.

Zadaniem Funduszu będzie finansowanie projektów związanych z rozwojem elektromobilności  oraz transportu opartego na paliwach alternatywnych. Natomiast środki, które otrzyma NFOŚiGW, służyć będą realizacji projektów mających na celu zmniejszenie lub uniknięcie szkodliwej emisji substancji gazowych, stałych i ciekłych powodujących zanieczyszczenie powietrza. Dokument został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów 2 marca  2018 r.

Artykuł dostępny na stronie: http://paliwa.pl/strona-startowa/archiwum/fundusz-niskoemisyjnego-transportu

 

e-petrol.pl – Koncerny paliwowe sfinansują opłatę paliwową

W dzień po podaniu informacji o możliwości wprowadzenia opłaty emisyjnej, koncerny paliwowe PKN Orlen i Grupa Lotos zapewniają, że klient ostateczny, czyli kierowca, nie odczuje podwyżek, bowiem rafinerie same poniosą ten koszt.

Artykuł dostępny na stronie: https://www.e-petrol.pl/wiadomosci-polska/97072/koncerny-paliwowe-sfinansuja-oplate-emisyjna

 

gazownictwo.wnp.pl - Komisja Europejska rozpoczęła procedurę ws. magazynowania gazu

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że rozpoczęła wobec Polski procedurę o naruszenie prawa UE w związku z będącymi w sprzeczności z prawem UE zasadami utrzymywania przez importerów obowiązkowych zapasów gazu za granicą.

Artykuł dostępny na stronie: http://gazownictwo.wnp.pl/komisja-europejska-rozpoczela-procedure-ws-magazynowania-gazu,319126_1_0_0.html

Jesteś dziennikarzem?

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych informacjach dla Mediów

Subskrybuj kanał RSS

subskrybuj informacje dla mediów

Subskrybuj