Historyczny awans do półfinału Pucharu Polski

Siatkarze ONICO Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski po pięciu setach pokonali ekipę Jastrzębskiego Węgla. Półfinałowe starcie odbędzię we Wrocławiu z PGE Skrą Bełchatów.

Początek meczu należał do gości jednak po chwili kilka dobrych akcji ONICO dało już remis 11:11. Wówczas na zagrywkę udał się Brizard, a dwa autowe ataki Olivy i Muzaja dały prowadzenie ONICO 14:11. Trzypunktowe prowadzenie warszawskiego zespołu zmusiło trenera Marka Lebedewa do prośby o czas dla swoich graczy. Goście nie złożyli jednak broni i po kilku dobrych akcjach Olivy doprowadzili do emocjonującej końcówki. Siatkarzom Jastrzębskiego Węgla udało się doprowadzić do remisu, jednak to siatkarze ONICO Warszawa popisali się skutecznym finiszem. Atak Nikoli Gjorgiewa po rozegraniu Jana Nowakowskiego dał im piłkę setową, którą natychmiast wykorzystał Antoine Brizard, kończąc seta asem serwisowym.

Druga partia przyniosła jeszcze więcej emocji. Ponownie lepiej rozpoczęli goście, którzy dzięki dobrym serwisom Muzaja prowadzili 3:1. Chwilę później ONICO odpowiedziało serią Andrzeja Wrony który zdobył cztery punkty z rzędu. Między zespołami trwała zacięta walka punkt za punkt, w której nie brakowało ciekawych wymian. Punktowy atak Bartosza Kwolka dał warszawskiemu zespołowi pierwszą piłkę setową (24:23). Drużynie z Jastrzębia-Zdroju udało się obronić pierwszego set-balla, a następnie odwrócić sytuację, rozstrzygając ostatecznie tę odsłonę na swoją korzyść.

Trzecią partię goście rozpoczęli znakomicie i po atakach De Rocco i Muzaja prowadzili już 6:1. Pięciopunktowe prowadzenie przyjezdnych zmusiło trenera Stephane’a Antigę do wykorzystania przerwy dla swoich graczy. Po wznowieniu gry siatkarze z Jastrzębia-Zdroju powiększali swoje prowadzenie, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Goście kontrolowali grę, a najwięcej punktów zdobywali Muzaj i De Rocco dzięki którym utzrymali swoją znaczną przewagę i w konsekwencji pewnie zwyciężyli w trzecim secie (25:16).

Czwarty set od początku był bardzo wyrównany. Goście rozpoczęli od prowadzenia 4:2, ale ONICO szybko doprowadziło do remisu 4:4. Od tamtej pory oba zespoły walczyły punkt za punkt. Gdy Kwolkowi udało się dwa razy obić potrójny blok gości, gospodarze zwiększyli przewagę do 18:14 dzięki czemu ONICO złapało wiatr w żagle. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla starali się jeszcze dogonić rywali ale gracze ONICO Warszawa nie wypuszczali z rąk swojego prowadzenia. W rezultacie doprowadzili do tie-break kończąc czwartą partię na swoją korzyść 25:19.

Tie-break również przysporzył wielu emocji, rozpoczynając się punktowym blokiem warszawskiej drużyny. Jastrzębianie natychmiast odrobili stratę, nawiązując z przeciwnikami walkę, a kibice w dalszym ciągu byli świadkami zaciętego pojedynku. Jeszcze przed zmianą stron ONICO Warszawa osiągnęło dwupunktowe prowadzenie (6:4). Po dobrej kiwce Brizarda było już 8:5 i z takim wynikiem siatkarze udali się na zmianę stron. Po przerwie jastrzębianie doprowadzili do remisu (9:9). W końcowym fragmencie meczu zespoły nie zwalniały tema, walcząc o każdy punkt. Atak kapitana warszawskiej drużyny dał pierwszą piłkę meczową na wagę awansu do półfinału Pucharu Polski (14:12), której jednak nie udało się wykorzystać. Szansę wykorzystał za to Bartosz Kwolek, wybijając piłkę po bloku. MVP meczu uznany został rozgrywający ONICO – Antoine Brizard.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 25:27, 16:25, 25:19, 15:13)

MVP: Antoine Brizard

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny mecz ONICO Warszawa. Na własnej hali warszawscy siatkarze zmierzą się z Treflem Gdańsk. Początek spotkania o godz. 20:00